OP#1 · Jan 9, 2024
► Gradele administrative de pe server , nu isi pot inchide singuri reclamatia sau cererile de unban ◄
► TOTI ADMINI CU COD GASIT IN CALCULATOR (nu neeaparat sa fie in cs) au remove ! ◄
► Prezența [OBLIGATORIE] pe TeamSpeak3 (chiar și fără microfon) ◄
► Dacă un playeri/admin este prins făcând sr/bhop [etc.]; acesta va fi sancționat cu [slay/kick] pana la sancțiunea de a primi ban [120min/PERMANENT]. Respectiv dacă un admin este prins, acesta va fi sancționat de către un [Detinator/Fondator] in funcție de [Hotărârea Acestuia]; va primi [BAN/remove sau Interdicție pe server] ◄
► CFG-urile nu sunt permise (daca ies rosu) la WarGods (BAN PERMANENT) automat. Cand instalati un Counter-Strike nou de pe net , faceti un WarGods inainte de a va juca pentru a verifica daca aveti vreun CFG nedorit ! Daca aveti si nu vreti sa il stergeti , riscati BAN PERMANENT pentru intentia de a juca cu hack ! ◄
► Modelele [PLAYER/ARME], nu sunt permise pe server ◄
► Nu va urcati pe harta/txt riscati slay/kick. ◄
► Datoria unui admin este de a proteja serverul de posibili codați. Admini prinși cu grade respectiv jucând pe alte servere/comunități de Gaming [cu grad] sunt sancționați de către un [Fondator cu acces PANEL] sau de Deținătorul Principal ( @ Cosmin Jimmy ) dacă adminul a fost suspendat din funcție, acesta trebuie sa contacteze Deținătorul Principal (in cazul in care acesta dorește [respectiva funcție] înapoi ◄
► La minim 20 de playeri adminul este obligat sa schimbe mapa in de_dust2 ◄
► Intre orele 22-10 obligatoriu mapa de_dust2 daca sunt sub 20 de playeri ◄
► Prezenta pe TeamSpeak3 este obligatorie cand esti prezent pe server ◄
► Comenzile între admini sunt strict interzise!!!. Se sancționează direct cu -1 (Exceptie fac gradele Fondator/Deținător) ◄
► Verificări WarGods au voie să ceară doar cei care au cel putin funcția Fondator & Deținător in rest puteti cere numai cu aprobare de la acestia ◄
► Adminul este obligat sa faca o cerere absenta daca nu intra pe server mai mult de 4 zile altfel se va sanctiona cu -1!!!
► Dacă în urma controalelor efectuate pe admini, unul dintre admini nu poate da WarGods, se va remedia problema prin intermediul "Teamviewer" sau "Supremo". În cazul în care acesta refuză verificarea PC-ului, va pierde gradul și va fi banat permanent ◄
► Pentru limbaj vulgar/spam/info se sancționează cu gag 3-5 minute = kick/ban - 120min ◄
► Reclama in chat se sanctioneaza cu ban permanent ◄
► La playerii cu nick tip reclama se va incerca schimbarea numelui in caz contrar playerul va fi sanctionat cu kick/ban (120 de min) ◄
► Nu folosiți motive de genul (shh, taci, mars, jet) când dați gag/ban, ci doar limbaj, reclama, spam ori aim/wall ◄
► Măririle în grad se dau pe merit, nu se cer ◄
► Nu abuzați de accesul pe care îl dețineți ◄
► Nu înmânați accesul de pe server unei alte persoane veți rămâne fără acces (REMOVE) ◄
► Dacă un admin joacă cu cod, îi faceți demo și îl postați pe forum, la rubrica reclamații/ reclamații între admini ◄
► Singura comandă permisă între admini este: amx_spec ◄
► Glumele între admini/playeri sunt permise atâta timp cât nu întreceţi măsura ◄
► Nu dați la vot hărți care au mai fost jucate. Folosiți /hărți pentru a vedea ultimele hărți jucate (excepție fac hărțile pe care intră cei mai mulți jucători) ◄
► Comunicați cu adminii și playerii prezenți pentru votul pe care urmează să-l daţi ◄
► Folosiți comanda amx_votemapmenu pentru a da la vot, selectați 2-3 hărţi ◄
► Votul se dă în ultimele 10 minute rămase din timpul hărții, iar harta se schimbă în ultimele 5 minute ◄
► Jucați hărţi care sunt pe placul player-ilor altfel vor ieşi, iar serverul va sta gol ◄
► Nu vă băgați peste alt admin. Exemplu: x îi dă gag lui y dar se trezește z să-i scoată gag-ul pentru că-i este prieten ◄
► Când întrați pe server și vreți să salutați, folosiți Y nu amx_say pentru că faceți lag/spam ◄
► Comanda amx_csay, amx_say și amx_tsay se folosește de maxim 3 ori pentru a nu se face lag ◄
► Comanda de screenshot (amx_ss) execută 5 poze in format BMP 4 normale + 1 Verde ◄
► Nu folosiți comanda amx_slap cu - (minus) , în fata, amx_slap -xxxx (cifre) INTERZISA ◄
► Când primiți admin, folosiți comanda amx_ss pe voi înșivă, pentru a ști câte poze sa luați și cum trebuie sa fie ◄
► TOTI ADMINI CU COD GASIT IN CALCULATOR (nu neeaparat sa fie in cs) au remove ! ◄
► Prezența [OBLIGATORIE] pe TeamSpeak3 (chiar și fără microfon) ◄
► Dacă un playeri/admin este prins făcând sr/bhop [etc.]; acesta va fi sancționat cu [slay/kick] pana la sancțiunea de a primi ban [120min/PERMANENT]. Respectiv dacă un admin este prins, acesta va fi sancționat de către un [Detinator/Fondator] in funcție de [Hotărârea Acestuia]; va primi [BAN/remove sau Interdicție pe server] ◄
► CFG-urile nu sunt permise (daca ies rosu) la WarGods (BAN PERMANENT) automat. Cand instalati un Counter-Strike nou de pe net , faceti un WarGods inainte de a va juca pentru a verifica daca aveti vreun CFG nedorit ! Daca aveti si nu vreti sa il stergeti , riscati BAN PERMANENT pentru intentia de a juca cu hack ! ◄
► Modelele [PLAYER/ARME], nu sunt permise pe server ◄
► Nu va urcati pe harta/txt riscati slay/kick. ◄
► Datoria unui admin este de a proteja serverul de posibili codați. Admini prinși cu grade respectiv jucând pe alte servere/comunități de Gaming [cu grad] sunt sancționați de către un [Fondator cu acces PANEL] sau de Deținătorul Principal ( @ Cosmin Jimmy ) dacă adminul a fost suspendat din funcție, acesta trebuie sa contacteze Deținătorul Principal (in cazul in care acesta dorește [respectiva funcție] înapoi ◄
► La minim 20 de playeri adminul este obligat sa schimbe mapa in de_dust2 ◄
► Intre orele 22-10 obligatoriu mapa de_dust2 daca sunt sub 20 de playeri ◄
► Prezenta pe TeamSpeak3 este obligatorie cand esti prezent pe server ◄
► Comenzile între admini sunt strict interzise!!!. Se sancționează direct cu -1 (Exceptie fac gradele Fondator/Deținător) ◄
► Verificări WarGods au voie să ceară doar cei care au cel putin funcția Fondator & Deținător in rest puteti cere numai cu aprobare de la acestia ◄
► Adminul este obligat sa faca o cerere absenta daca nu intra pe server mai mult de 4 zile altfel se va sanctiona cu -1!!!
► Dacă în urma controalelor efectuate pe admini, unul dintre admini nu poate da WarGods, se va remedia problema prin intermediul "Teamviewer" sau "Supremo". În cazul în care acesta refuză verificarea PC-ului, va pierde gradul și va fi banat permanent ◄
► Pentru limbaj vulgar/spam/info se sancționează cu gag 3-5 minute = kick/ban - 120min ◄
► Reclama in chat se sanctioneaza cu ban permanent ◄
► La playerii cu nick tip reclama se va incerca schimbarea numelui in caz contrar playerul va fi sanctionat cu kick/ban (120 de min) ◄
► Nu folosiți motive de genul (shh, taci, mars, jet) când dați gag/ban, ci doar limbaj, reclama, spam ori aim/wall ◄
► Măririle în grad se dau pe merit, nu se cer ◄
► Nu abuzați de accesul pe care îl dețineți ◄
► Nu înmânați accesul de pe server unei alte persoane veți rămâne fără acces (REMOVE) ◄
► Dacă un admin joacă cu cod, îi faceți demo și îl postați pe forum, la rubrica reclamații/ reclamații între admini ◄
► Singura comandă permisă între admini este: amx_spec ◄
► Glumele între admini/playeri sunt permise atâta timp cât nu întreceţi măsura ◄
► Nu dați la vot hărți care au mai fost jucate. Folosiți /hărți pentru a vedea ultimele hărți jucate (excepție fac hărțile pe care intră cei mai mulți jucători) ◄
► Comunicați cu adminii și playerii prezenți pentru votul pe care urmează să-l daţi ◄
► Folosiți comanda amx_votemapmenu pentru a da la vot, selectați 2-3 hărţi ◄
► Votul se dă în ultimele 10 minute rămase din timpul hărții, iar harta se schimbă în ultimele 5 minute ◄
► Jucați hărţi care sunt pe placul player-ilor altfel vor ieşi, iar serverul va sta gol ◄
► Nu vă băgați peste alt admin. Exemplu: x îi dă gag lui y dar se trezește z să-i scoată gag-ul pentru că-i este prieten ◄
► Când întrați pe server și vreți să salutați, folosiți Y nu amx_say pentru că faceți lag/spam ◄
► Comanda amx_csay, amx_say și amx_tsay se folosește de maxim 3 ori pentru a nu se face lag ◄
► Comanda de screenshot (amx_ss) execută 5 poze in format BMP 4 normale + 1 Verde ◄
► Nu folosiți comanda amx_slap cu - (minus) , în fata, amx_slap -xxxx (cifre) INTERZISA ◄
► Când primiți admin, folosiți comanda amx_ss pe voi înșivă, pentru a ști câte poze sa luați și cum trebuie sa fie ◄