acces pe harta Alexandra doar pentru jucătorii cu VIP cumpărat!

MaNu 🕒 Apr 1, 2026 👁️ 5 views 💬 15 replies 🔒 Locked
👁️ Viewing now: just you
OP#1 · Apr 1, 2026
Salutare!

În urma unei discuții între admini legată de regulile de pe harta Alexandra, unde nu era foarte clar dacă este permis sau nu să se urce, vin cu următoarea propunere:

Pe harta Alexandra să aibă acces pentru urcare doar jucătorii care dețin VIP activ. Astfel, accesul nu va mai fi permis tuturor adminilor, ci doar celor care au VIP cumpărat.

Consider că această regulă ar aduce mai multă claritate și echilibru în joc, iar în același timp le-ar oferi celor care au achiziționat VIP un beneficiu în plus.

 

Ce spuneți, este în regulă această propunere?🤔 Atenție! Este doar o propunere nu îmi săriți în cap 😅 
#2 · Apr 1, 2026
Interesant, dar vine și mica întrebare , cum știe un admin mic ca și mine cine are vip cumpărat și cine îl are primit pe o perioadă de o luna ?🙂 
#3 · Apr 1, 2026


9 minutes ago, AlexutzuOCB said:

Interesant, dar vine și mica întrebare , cum știe un admin mic ca și mine cine are vip cumpărat și cine îl are primit pe o perioadă de o luna ?🙂 



Putem face o listă cu jucătorii care au achiziționat VIP și cei care nu. În același timp, vom anunța și pe chat că doar cei care au cumpărat VIP au acces să urce pe hartă.
#4 · Apr 1, 2026
Cred ca e puțin greu , la modul ca o sa trebuiască atenție sporită din partea adminilor. Pentru ca playerii nu o sa zică gen “a da am înțeles “ și sa respecte ceea ce zici tu. Cred ca o sa fie și vip uri care se urca chiar dacă anu au cumpărat acel vip. 😁 dar din partea mea ai un pro la propunerea asta oricum
#5 · Apr 1, 2026
Eu îl am primit , îmi este indiferent dacă am sau nu voie pe harta.  Sunt Pro la ceea ce se spune în legătură cu achiziționarea VIP. Până la urmă spre ex eu. Daca am avut VIP primit iar acum sunt admin mi se pare in regula sa nu am acces la toate funcțiile unui jucător VIP pentru că el acumpărat acel beneficiu sa îi spun așa iar eu nu am făcut-o . Spor la fraguri tuturor jucătorilor 
#6 · Apr 1, 2026
Eu sunt pro, chiar și la VIP, care l-a câștigat pe o perioadă anume! Eu personal, împreună cu alți colegi, chiar am mai jucat Alexandra și am hotărât dinainte să nu ne urcăm pe mapă și a fost OK și a fost și serverul plin!
#7 · Apr 1, 2026
nu stiu ce sa zic de aceasta propunere 

ceaa mai simpla varianta este sa fie sau nu voie pe harta  

parerea mea este ca nu trebuie sa se urce nimeni pe harta dar binenteles o sa fie persoane care se vor urca asta inseamna ca este nevoie de  mai multa atentie din partea noastra sau pur si simplu evitata harta  
#8 · Apr 1, 2026
Este greu pt. ca sunt foarte multi cu VIP, iar unii admini chiar nu prea țin cont de  de unele reguli ( virus ). Ori toti, ori niciunul. Eu unul sunt, in general, contra urcat pe harta. Contra.

 

 
#9 · Apr 1, 2026
S a spus de n ori pe alexandra este voie, iar pe awp bycastor la fel este voie cu arme, sunt singurele mape 
#10 · Apr 1, 2026
Eu sunt pro , dar ce facem cu adminii care totuși vor urca pe harta ? 

trebuie luat în calcul și acest lucru … pentru ca nu are rost sa ajungem la o ceartă între noi pentru atâta lucru … hf 🙏
#11 · Apr 1, 2026
Ar fi bine să nu ne mai urcam pe mapă si sa jucam ca si ceilalti playeri.. asa nu se mai plange nici.un player ca toti cu vip si admini sunt pe mapa.să jucam ca si ceilalti. Parerea mea!! 
#12 · Apr 1, 2026
Ideea era ca cei care au VIP să beneficieze și ei de un avantaj. Știu că sa spus  de câteva ori că este permis, însă consider că ar fi suficient ca doar cei cu VIP să aibă voie să urce pe acea hartă. Oricum, este doar o propunere — mai discutăm și noi cu cate o propunere ceva 🙂
#13 · Apr 1, 2026
Va salut!!

Ideeal ar fi o regula pentru toți palyerii.

Da, Nu.

Eu nu ma urc pe harta. 

Fair-play  vip,non-vip,admin  ,TOTI LA  FEL.

CONTRA ,urcatului pe harta.

 

Spor tuturor!
#14 · Apr 2, 2026
pana la urma sa luat vreo decizie? e voie pe mapa (alexandra ) , au voie doar vip-urile? cum a ramas sau inca se dezbate???
#15 · Apr 2, 2026


24 minutes ago, rrt said:

pana la urma sa luat vreo decizie? e voie pe mapa (alexandra ) , au voie doar vip-urile? cum a ramas sau inca se dezbate???



Decizia finală este că atât adminii, cât și jucătorii cu VIP au voie să urce pe hartă. Așadar, dacă vă întreabă cineva, le puteți spune clar că este permis accesul pe hartă.
🔒 This topic is locked. New replies are not allowed.