OP#1 · Apr 23, 2024
ZM.CSDARK.RO
** 1 ** Pentru a anunța un posibil codat folosiți say_team@ ( u@ ) + numele suspectului .*
** 2 ** Respectați decizia luată de un admin când acesta spune că un jucator anunțat ulterior ca posibil hacker este curat. **3** Răspunsul la întrebarea "Ai cititul?" este mai jos in acest topic.
** 4 ** Limbajul vulgar / neordonat / deranjant sau jigniri adresate adminilor se sancționează cu GAG 3 minute , dacă un player nu respectă limbajul decent, va primi BAN 10 minute ,continuând cu 20 , 120 minute și în final PERMANENT dacă nu se poate controla.
** 5 ** NOAPTEA se joacă DOAR zm_foda și zm_foda_v2 ( 23:00 - 11:00 ). Mapa se poate schimba și în afara programului în funcție de numărul de jucători și preferințe, cu aprobarea unui FONDATORILOR sau de câte unul dintre ei atât cât se asigură o bună stabilizare a jucătorilor.
** 6 ** Pe map a p_bycastor nu voie să campați în grotă. -> Slay
** 7 ** Într-o reclamație au voie să posteze doar cei implicați + STAFF-ul care a fost de fata în acel moment.
** 8 ** Administratorii sunt cei cu drept de decizie maximă, decizia lor se poate contesta NUMAI prin reclamație de către un player/admin, aceștia fiind evaluați doar de FONDATORI . În cazul în care aceștia au greșit, la 3 abateri vor primi AVERTISMENT / SUSPEND / -1 / REMOVE .
** 9 ** Folosirea cheat-urilor, hack-urilor, script-urilor, ținta AWP etc este interzisă. -> INTERDIZARE PERMANENTA .
** 10 ** Reclama intenționată (în mod repetat de același jucător/admin) către alte servere/forumuri/site-uri). -> INTERDIZARE PERMANENTA .
** 11 ** Este permisă folosirea strafe-ului respectiv bunnyhop-ului în limita bunului simț, evident fără scripturi și configurații imense.**
Regulament ADMINI !
*** 1 *** Aveti obligatia sa puneti la interval de ora-n-ora cu mesaj text pe chat in engleza si romana cu adaugarea server-ului nostru la favorite .
EXEMPLU :
*** 2 *** Nu voie să cereți UP ( +1 la grad ). La sfârșitul fiecărei luni (Primul cuvânt pentru răspunsul la întrebarea "Ai citit regulamentul? este "ce curiosi" ) vă este verificată activitatea și atunci se va stabili cine va primi UP / DOWN .
*** 3 *** La o eventuală cerere unban / reclamație , la dispoziție maxim 48 de ore pentru postarea dovezii .
*** 4 *** REGULAMENTUL GENERAL al serverului trebuie aplicat și este o obligație a adminilor de a lua măsurile necesare pentru buna fluiditate a serverului
*** 5 ** * Adminii au obligația de a respecta jucătorii deoarece nu sunt " musafiri " nouă, astfel trebuie să ofere un mediu de joc cât mai bun prin aplicarea regulamentului NUMAI ATUNCI CÂND TREBUIE . participă la jocul încălcând regulamentul, în această situație se vor aplica sancțiuni conform Regulamentului General .
*** 6 *** Orice BAN de orice natură, orice reclamație și orice nemulțumire , este indicat să conțină măcar sau dovadă clară și concretă. ***
7 *** Nu faceți abuz de comenzile : amx_say / amx_tsay / amx_csay . de regulament se exclude în promovarea serverului.
*** 8 *** Nu utilizați comenzi de genul: amx_map ; amx_votemap etc. decât cu aprobarea unui FONDATOR sau ADMINISTRATOR între orele 23:00 - 11:00 (durata funcționării programului de noapte). Aceasta regula se exclude doar daca jucatorii depasesc de 20+ playeri la interval de 30-35 MINUTE
*** 9 *** Toți adminii sunt obligați să dețină același nume și pe forum și pe server pentru a evita unele confuzii.
*** 10 *** Atunci când dați BAN unui jucător, treceți un motiv cât mai clar ( wall / aim / speed / limbaj /etc.). Se vor sancționa motivele de genul: pa , ieși , sal , etc.
*** 11 *** Atunci când se reclamă un codat pe server, obligația de a anunța jucătorul că verificați suspectul.
*** 12 *** Respectați-vă între voi, evitați pe câte posibilități certurile pe say sau pe amx_chat , dacă cineva a greșit explicați-i frumos fără să aibă o senzație de superioritate.
*** 13 *** În cazul în care nu puteți intra pe server o perioadă mai mare de 3 zile, postați pe forum la Admin's Only secțiunea Absențe / Retrageri altfel veți fi sancționat cu REMOVE în cazul în care au trecut 30 zile .
*** 14 *** Atât jucatorii cât și adminii nu au voie să facă să monitorizeze sau să folosească orice alt mijloc pentru a spune unde sunt ceilați participanți la joc, în cazul în care să se facă față unuia dintre jucători și se face demo , nicio scuză. nu va fi acceptată.
*** 15 *** Comenzile între admini sunt strict interzise !
*** 16 *** Dacă doi sau mai mulți admini se ceartă, nu voie să interveniți (doar FONDATORII & ADMINISTRATORII ).
*** 17 *** Înainte de a schimba mapa (planșa), se va executa comanda amx_votemap cu 2 sau 3 mape (planșe) în topicul de vot. În cazul în care, vor fi mai mulți de 2 admini online, decizia asupra mapelor va fi luată la comun.
*** 18 *** Dupa ora 23:00 cand scad jucatorii folositi hartile de minim 5 jucatori in ambele ECHIPE si TIMPUL sa fie pe 0 .
*** 19 *** Este interzisă împrumutarea (Al doilea cuvânt pentru răspunsul la întrebarea "Ai citit regulamentul?" "TOP"😉 sau folosirea unui acces de altă persoană decât cel/cea pentru care a fost făcut. Este interzisă folosirea altui nick pe server, se va folosi doar nick-ul pe care să-și ajute să folosească accesul .
*** 20 *** Este interzisă folosirea unui limbaj vulgar sau alte onomatopee pe chat-ul normal, acest lucru este permis în limita bunului simț pe chat-ul adminilor.
*** 21 *** Este interzisă deținerea unui acces pe alte servere doar dacă nu fac parte din cadrul comunității CSDARK . Acest lucru rezulta REMOVE .
*** 22 *** Pe server-ul RESPAWN se poate CERE TEST WARGODS / SCREENSHOT-URI / DEMO de catre ADMINII SERVER-ULUI .
*** 24 *** Fiecare ADMIN in afara de FONDATORI au OBLIGATIA de-a DESCHIDE imediat UN TOPIC AL LOR cu BAN-URILE date pe SERVER : (Evitam reclamatiile aparute ulterior).
*** 24 *** > Daca jucatorul are Wargods-ul curat, adminul va scrie in chat clean numele jucatorului.
Info : Daca jucatorul in cauza iese de pe server in timp ce voi i-ati cerut Wargods trebuie sa il banati!
*** 25 *** > Conducerea ZM.CSDARK.RO isi rezerva dreptul de a-si alege jucatorii.
> Regulamentul poate suferi modificat ori de cate ori este nevoie.
** 1 ** Pentru a anunța un posibil codat folosiți say_team@ ( u@ ) + numele suspectului .*
** 2 ** Respectați decizia luată de un admin când acesta spune că un jucator anunțat ulterior ca posibil hacker este curat. **3** Răspunsul la întrebarea "Ai cititul?" este mai jos in acest topic.
** 4 ** Limbajul vulgar / neordonat / deranjant sau jigniri adresate adminilor se sancționează cu GAG 3 minute , dacă un player nu respectă limbajul decent, va primi BAN 10 minute ,continuând cu 20 , 120 minute și în final PERMANENT dacă nu se poate controla.
** 5 ** NOAPTEA se joacă DOAR zm_foda și zm_foda_v2 ( 23:00 - 11:00 ). Mapa se poate schimba și în afara programului în funcție de numărul de jucători și preferințe, cu aprobarea unui FONDATORILOR sau de câte unul dintre ei atât cât se asigură o bună stabilizare a jucătorilor.
** 6 ** Pe map a p_bycastor nu voie să campați în grotă. -> Slay
** 7 ** Într-o reclamație au voie să posteze doar cei implicați + STAFF-ul care a fost de fata în acel moment.
** 8 ** Administratorii sunt cei cu drept de decizie maximă, decizia lor se poate contesta NUMAI prin reclamație de către un player/admin, aceștia fiind evaluați doar de FONDATORI . În cazul în care aceștia au greșit, la 3 abateri vor primi AVERTISMENT / SUSPEND / -1 / REMOVE .
** 9 ** Folosirea cheat-urilor, hack-urilor, script-urilor, ținta AWP etc este interzisă. -> INTERDIZARE PERMANENTA .
** 10 ** Reclama intenționată (în mod repetat de același jucător/admin) către alte servere/forumuri/site-uri). -> INTERDIZARE PERMANENTA .
** 11 ** Este permisă folosirea strafe-ului respectiv bunnyhop-ului în limita bunului simț, evident fără scripturi și configurații imense.**
Regulament ADMINI !
*** 1 *** Aveti obligatia sa puneti la interval de ora-n-ora cu mesaj text pe chat in engleza si romana cu adaugarea server-ului nostru la favorite .
EXEMPLU :
- RO: Dacă plasați acest server, vă rugăm să adăugați la PREFERATE: ZM.CSDARK.RO!
- RO: Daca va place acest server, va rog sa aduagati la FAVORITE: ZM.CSDARK.RO
*** 2 *** Nu voie să cereți UP ( +1 la grad ). La sfârșitul fiecărei luni (Primul cuvânt pentru răspunsul la întrebarea "Ai citit regulamentul? este "ce curiosi" ) vă este verificată activitatea și atunci se va stabili cine va primi UP / DOWN .
*** 3 *** La o eventuală cerere unban / reclamație , la dispoziție maxim 48 de ore pentru postarea dovezii .
*** 4 *** REGULAMENTUL GENERAL al serverului trebuie aplicat și este o obligație a adminilor de a lua măsurile necesare pentru buna fluiditate a serverului
*** 5 ** * Adminii au obligația de a respecta jucătorii deoarece nu sunt " musafiri " nouă, astfel trebuie să ofere un mediu de joc cât mai bun prin aplicarea regulamentului NUMAI ATUNCI CÂND TREBUIE . participă la jocul încălcând regulamentul, în această situație se vor aplica sancțiuni conform Regulamentului General .
*** 6 *** Orice BAN de orice natură, orice reclamație și orice nemulțumire , este indicat să conțină măcar sau dovadă clară și concretă. ***
7 *** Nu faceți abuz de comenzile : amx_say / amx_tsay / amx_csay . de regulament se exclude în promovarea serverului.
*** 8 *** Nu utilizați comenzi de genul: amx_map ; amx_votemap etc. decât cu aprobarea unui FONDATOR sau ADMINISTRATOR între orele 23:00 - 11:00 (durata funcționării programului de noapte). Aceasta regula se exclude doar daca jucatorii depasesc de 20+ playeri la interval de 30-35 MINUTE
*** 9 *** Toți adminii sunt obligați să dețină același nume și pe forum și pe server pentru a evita unele confuzii.
*** 10 *** Atunci când dați BAN unui jucător, treceți un motiv cât mai clar ( wall / aim / speed / limbaj /etc.). Se vor sancționa motivele de genul: pa , ieși , sal , etc.
*** 11 *** Atunci când se reclamă un codat pe server, obligația de a anunța jucătorul că verificați suspectul.
*** 12 *** Respectați-vă între voi, evitați pe câte posibilități certurile pe say sau pe amx_chat , dacă cineva a greșit explicați-i frumos fără să aibă o senzație de superioritate.
*** 13 *** În cazul în care nu puteți intra pe server o perioadă mai mare de 3 zile, postați pe forum la Admin's Only secțiunea Absențe / Retrageri altfel veți fi sancționat cu REMOVE în cazul în care au trecut 30 zile .
*** 14 *** Atât jucatorii cât și adminii nu au voie să facă să monitorizeze sau să folosească orice alt mijloc pentru a spune unde sunt ceilați participanți la joc, în cazul în care să se facă față unuia dintre jucători și se face demo , nicio scuză. nu va fi acceptată.
*** 15 *** Comenzile între admini sunt strict interzise !
*** 16 *** Dacă doi sau mai mulți admini se ceartă, nu voie să interveniți (doar FONDATORII & ADMINISTRATORII ).
*** 17 *** Înainte de a schimba mapa (planșa), se va executa comanda amx_votemap cu 2 sau 3 mape (planșe) în topicul de vot. În cazul în care, vor fi mai mulți de 2 admini online, decizia asupra mapelor va fi luată la comun.
*** 18 *** Dupa ora 23:00 cand scad jucatorii folositi hartile de minim 5 jucatori in ambele ECHIPE si TIMPUL sa fie pe 0 .
*** 19 *** Este interzisă împrumutarea (Al doilea cuvânt pentru răspunsul la întrebarea "Ai citit regulamentul?" "TOP"😉 sau folosirea unui acces de altă persoană decât cel/cea pentru care a fost făcut. Este interzisă folosirea altui nick pe server, se va folosi doar nick-ul pe care să-și ajute să folosească accesul .
*** 20 *** Este interzisă folosirea unui limbaj vulgar sau alte onomatopee pe chat-ul normal, acest lucru este permis în limita bunului simț pe chat-ul adminilor.
*** 21 *** Este interzisă deținerea unui acces pe alte servere doar dacă nu fac parte din cadrul comunității CSDARK . Acest lucru rezulta REMOVE .
*** 22 *** Pe server-ul RESPAWN se poate CERE TEST WARGODS / SCREENSHOT-URI / DEMO de catre ADMINII SERVER-ULUI .
*** 24 *** Fiecare ADMIN in afara de FONDATORI au OBLIGATIA de-a DESCHIDE imediat UN TOPIC AL LOR cu BAN-URILE date pe SERVER : (Evitam reclamatiile aparute ulterior).
*** 24 *** > Daca jucatorul are Wargods-ul curat, adminul va scrie in chat clean numele jucatorului.
Info : Daca jucatorul in cauza iese de pe server in timp ce voi i-ati cerut Wargods trebuie sa il banati!
*** 25 *** > Conducerea ZM.CSDARK.RO isi rezerva dreptul de a-si alege jucatorii.
> Regulamentul poate suferi modificat ori de cate ori este nevoie.