REGULAMENT GENERAL - Acest regulament se aplica atât playerilor cât si adminilor.

 

Salutare tuturor, 

STAFF-ul CSDARK este în posesia a trei servere tip MIX.   MIX1.CSDARK.RO // MIX2.CSDARK.RO // MIX3.CSDARK.RO 

 

◻️ Mix-ul este organizat de admini, NU de playeri, de unde rezulta faptul ca prezenta unui admin în timpul mix-ului este obligatorie. 

◻️ Este strict interzisa folosirea de nick-uri jignitoare/vulgare. 

◻️ Adminii sunt obligati de a oprii chat-ul dupa pornirea mix-ului. (pentru a evita asa zisele suferinte, înjuraturi)

◻️ Verificarea unui jucator suspect de cod se va face doar de persoanele autorizate de Staff. 

◻️ Nu se cer teste wargods. Adminii ar trebui sa-si dea seama de un posibil codat. Alternativa este cererea demo-ului. 

◻️ Prezenta pe TeamSpeak3 este ogligatorie în timpul meciurilor de mix. (se face exceptie atunci când restul echipei este de acord de a juca cu cineva care nu dispune de microfon)

◻️ Echipele se vor face echilibrate. Nu exista: "eu l-am adus pe x si joc cu el în echipa" 

◻️ La mix vor participa doar jucatorii STEAM-ON. 

◻️ În timpul meciului vor avea acces pe server jucatorii de la echipa T respectiv CT + admin la spectator. Playerii care asteapta urmatorul mix au dreptul sa stea pe serverul nostru de TeamSpeak3 ts.csdark.ro la zona "lobby mix" . 

◻️ Pe lânga serverele de mix avem si un server public (cs.csdark.ro), putem juca acolo pâna la terminarea mix-ului. 

◻️ Dupa pornirea mix-ului se va înregistra automat un demo. Oprirea demo-ului este strict interzisa. În caz ca dati retry, aveti obligatia de a porni un nou demo prin comanda "record nume demo" în consola. 

◻️ Avem obligatia de a avea acelasi nume atât pe server cât si pe TeamSpeak. 

◻️Pentru a evita conflictele, se va adauga o parola pe server dupa pornirea jocului. 

◻️ Daca un jucator da drop în timpul meciului fara sa anunte si fara având om la plus, acesta va fi banat 120 min. 

◻️ Este strict interzisa folosirea cfg-urilor tip autobhop.cfg, fastzoom.cfg, silent-defuse.cfg sau oricarui tip de cfg care aduce beneficii "interzise". 

◻️ Folosirea modelelor este interzisa. 

◻️ Reclama de orice tip catre alta comunitate / catre alt server se va sanctiona. 

◻️ La un scor de 15 - 15 se va juca înca o runda pentru a fi desemnata echipa câstigatoare. 

◻️ Daca dati drop dupa ce vi se cere demo veti fi sanctionati. (Nu se accepta nici un tip de scuza). 

 

 

 

p.s. STAFF-ul CSDARK îti rezerva toate drepturile de a modifica acest regulament ori de câte ori este nevoie.