OP#1 · Sep 28, 2023
REGULAMENT GENERAL - Acest regulament se aplica atât playerilor cât si adminilor.
Salutare tuturor,
STAFF-ul CSDARK este în posesia a trei servere tip MIX. MIX1.CSDARK.RO // MIX2.CSDARK.RO // MIX3.CSDARK.RO
◻️ Mix-ul este organizat de admini, NU de playeri, de unde rezulta faptul ca prezenta unui admin în timpul mix-ului este obligatorie.
◻️ Este strict interzisa folosirea de nick-uri jignitoare/vulgare.
◻️ Adminii sunt obligati de a oprii chat-ul dupa pornirea mix-ului. (pentru a evita asa zisele suferinte, înjuraturi)
◻️ Verificarea unui jucator suspect de cod se va face doar de persoanele autorizate de Staff.
◻️ Nu se cer teste wargods. Adminii ar trebui sa-si dea seama de un posibil codat. Alternativa este cererea demo-ului.
◻️ Prezenta pe TeamSpeak3 este ogligatorie în timpul meciurilor de mix. (se face exceptie atunci când restul echipei este de acord de a juca cu cineva care nu dispune de microfon)
◻️ Echipele se vor face echilibrate. Nu exista: "eu l-am adus pe x si joc cu el în echipa"
◻️ La mix vor participa doar jucatorii STEAM-ON.
◻️ În timpul meciului vor avea acces pe server jucatorii de la echipa T respectiv CT + admin la spectator. Playerii care asteapta urmatorul mix au dreptul sa stea pe serverul nostru de TeamSpeak3 ts.csdark.ro la zona "lobby mix" .
◻️ Pe lânga serverele de mix avem si un server public (cs.csdark.ro), putem juca acolo pâna la terminarea mix-ului.
◻️ Dupa pornirea mix-ului se va înregistra automat un demo. Oprirea demo-ului este strict interzisa. În caz ca dati retry, aveti obligatia de a porni un nou demo prin comanda "record nume demo" în consola.
◻️ Avem obligatia de a avea acelasi nume atât pe server cât si pe TeamSpeak.
◻️Pentru a evita conflictele, se va adauga o parola pe server dupa pornirea jocului.
◻️ Daca un jucator da drop în timpul meciului fara sa anunte si fara având om la plus, acesta va fi banat 120 min.
◻️ Este strict interzisa folosirea cfg-urilor tip autobhop.cfg, fastzoom.cfg, silent-defuse.cfg sau oricarui tip de cfg care aduce beneficii "interzise".
◻️ Folosirea modelelor este interzisa.
◻️ Reclama de orice tip catre alta comunitate / catre alt server se va sanctiona.
◻️ La un scor de 15 - 15 se va juca înca o runda pentru a fi desemnata echipa câstigatoare.
◻️ Daca dati drop dupa ce vi se cere demo veti fi sanctionati. (Nu se accepta nici un tip de scuza).
p.s. STAFF-ul CSDARK îti rezerva toate drepturile de a modifica acest regulament ori de câte ori este nevoie.
Salutare tuturor,
STAFF-ul CSDARK este în posesia a trei servere tip MIX. MIX1.CSDARK.RO // MIX2.CSDARK.RO // MIX3.CSDARK.RO
◻️ Mix-ul este organizat de admini, NU de playeri, de unde rezulta faptul ca prezenta unui admin în timpul mix-ului este obligatorie.
◻️ Este strict interzisa folosirea de nick-uri jignitoare/vulgare.
◻️ Adminii sunt obligati de a oprii chat-ul dupa pornirea mix-ului. (pentru a evita asa zisele suferinte, înjuraturi)
◻️ Verificarea unui jucator suspect de cod se va face doar de persoanele autorizate de Staff.
◻️ Nu se cer teste wargods. Adminii ar trebui sa-si dea seama de un posibil codat. Alternativa este cererea demo-ului.
◻️ Prezenta pe TeamSpeak3 este ogligatorie în timpul meciurilor de mix. (se face exceptie atunci când restul echipei este de acord de a juca cu cineva care nu dispune de microfon)
◻️ Echipele se vor face echilibrate. Nu exista: "eu l-am adus pe x si joc cu el în echipa"
◻️ La mix vor participa doar jucatorii STEAM-ON.
◻️ În timpul meciului vor avea acces pe server jucatorii de la echipa T respectiv CT + admin la spectator. Playerii care asteapta urmatorul mix au dreptul sa stea pe serverul nostru de TeamSpeak3 ts.csdark.ro la zona "lobby mix" .
◻️ Pe lânga serverele de mix avem si un server public (cs.csdark.ro), putem juca acolo pâna la terminarea mix-ului.
◻️ Dupa pornirea mix-ului se va înregistra automat un demo. Oprirea demo-ului este strict interzisa. În caz ca dati retry, aveti obligatia de a porni un nou demo prin comanda "record nume demo" în consola.
◻️ Avem obligatia de a avea acelasi nume atât pe server cât si pe TeamSpeak.
◻️Pentru a evita conflictele, se va adauga o parola pe server dupa pornirea jocului.
◻️ Daca un jucator da drop în timpul meciului fara sa anunte si fara având om la plus, acesta va fi banat 120 min.
◻️ Este strict interzisa folosirea cfg-urilor tip autobhop.cfg, fastzoom.cfg, silent-defuse.cfg sau oricarui tip de cfg care aduce beneficii "interzise".
◻️ Folosirea modelelor este interzisa.
◻️ Reclama de orice tip catre alta comunitate / catre alt server se va sanctiona.
◻️ La un scor de 15 - 15 se va juca înca o runda pentru a fi desemnata echipa câstigatoare.
◻️ Daca dati drop dupa ce vi se cere demo veti fi sanctionati. (Nu se accepta nici un tip de scuza).
p.s. STAFF-ul CSDARK îti rezerva toate drepturile de a modifica acest regulament ori de câte ori este nevoie.