Joc | Ce ai face daca...?

HeRmAnOFrAttELLoMaLaKa 🕒 Jan 18, 2024 👁️ 4K views 💬 585 replies
👁️ Viewing now: just you
#346 · Dec 3, 2025
Aș fi fericit, berea e viață! 😁

Tu ce ai face dacă ai putea merge oriunde instant?

 
#347 · Dec 4, 2025
Mi as vizita familia plecată prin străinătate de mai multe ori 

ce ai face dacă ai putea sa citești gândurile oamenilor? 
#348 · Dec 5, 2025
Aș încerca să înțeleg mai bine oamenii

 

Ce ai face dacă ai câștiga 10 milion de euro?

 

 
#349 · Dec 5, 2025
As calatori mai mult

ce ai face daca ai vedea fantome peste tot unde mergi?
#350 · Dec 5, 2025
Aș încerca să vorbesc cu ele.

 

Ce ai face dacă ai putea opri timpul?

 

 
#351 · Dec 5, 2025
As repara unele greseli si as modifica unele actiuni 

Ce-ai face daca ai fi invitat sa joci într-un film? 
#352 · Dec 5, 2025
Ar fi o experiență minunată! Cu siguranță aș accepta!

În noaptea de Anul Nou ai decis să ieși afară și ai băut prea mult alcool. Te-ai urcat la volan și, mai târziu, ai observat un filtru de poliție. Ce ai face?

 
#353 · Dec 5, 2025
Probabil as parca undeva, as suna un prieten sa vina după mine cred

ce ai face dacă in fiecare zi ar trebui sa cumperi o floare? 
#354 · Dec 5, 2025
Aș scrie note frumoase și mici pe fiecare floare pe care o cumpăr și le-aș duce soției mele; în loc de o floare pe lună, ar fi frumos să le duc în fiecare zi 🙂

Pe stradă te-ai întâlnit cu un celebru pe care îl admiri și ai vrut să faci o poză împreună. Între timp, ziariștii v-au văzut și au scris că este iubitul tău, dar ești căsătorit/ă. Ce ai face?
#355 · Dec 6, 2025
=))) as rade cu soțul meu despre asta cel mai probabil 

ce ai face dacă ești pe o barca și vine furtuna? 
#356 · Dec 6, 2025
Am naviga cu grijă și am aștepta să treacă furtuna

Ai merge la cineva al cărui apartament este murdar și ți-ar pregăti mâncare, iar gazda te privește să mănânci, ce ai face?
#357 · Dec 7, 2025
Probabil as spune ca nu imi e foame

Ce ai face daca dimineata te ai trezi si zapada e pana la geamul casei tale?
#358 · Dec 7, 2025
Aș încerca să rămân calm și să caut o soluție până vine ajutorul

Afară ninge, iar în fața ușii tale este un pui de lup. Înăuntru ai și bebelușul tău și locuiești într-o singură cameră. L-ai aduce pe lup înăuntru ca să se încălzească? Ce ai face?
#359 · Dec 8, 2025
Cunosc povestea, e dintr-un desen animat 😄 Un fel de Nils Holgherson

As aduce puiul de lup in camera pentru ca e inofensiv daca tot e pui.

Ce-ai face daca n-ai avea internet 24 ore? 
#360 · Dec 8, 2025
Probabil m-aș odihni, aș ieși puțin afară, aș asculta muzică sau aș urmări un serial/citi o carte. Mi-ar prinde bine să las telefonul și să-mi odihnesc puțin mintea.

Te-ai trezit dimineața și ai simțit că ceva nu este în regulă. Nimeni nu ți-a răspuns la apeluri, toate mesajele au rămas fără răspuns și afară nu era nimeni… Ce ai face?
💬 Log in or register to join the conversation.